Nová 3D tiskárna YSoft be3D DeeRed vyráží do světa

3d-printer-deered-ysoft

Brno/Praha 1. března 2016 – Společnost Y Soft dnes oznámila celosvětovou dostupnost své profesionální 3D tiskárny YSoft be3D DeeRed (DeeRed). Tiskárna, která ve své kategorii nabízí jeden z největších tiskových objemů, představuje ideální řešení pro různá nasazení od prototypování po výrobu finálních objektů. Po dokončení nezbytných certifikačních procesů a navýšení výrobních kapacit je společnost připravena přijímat globální objednávky DeeRed.

DeeRed je profesionální 3D tiskárna, která umožňuje tisk objektů v maximálním objemu 400 x 600 x 800 mm. Díky tomu designérům a výrobcům pomáhá dosahovat výrazných časových úspor, jelikož mohou i větší objekty tisknout najednou, případně je sestavovat z menšího počtu komponent.

Zákazníky oslovují pokročilé funkce

K prototypování využívá tiskárnu DeeRed například HBPO Czech, s.r.o., přední hráč na světovém trhu frontendových modulů pro automobilový průmysl. „YSoft be3D DeeRed nás po uvedení na trh zaujala svým poměrem ceny a výkonu. Hledali jsme řešení, které by nám pomohlo zjednodušit a zrychlit prototypovací proces, který je důležitou součástí našeho podnikání. Velký tiskový objem, kompatibilita s širokým spektrem materiálů a uživatelská přívětivost jsou klíčové vlastnosti pro dosažení tohoto cíle,“ uvedl Michal Bizoň, ředitel R&D v HBPO Czech.

K rychlé realizaci prototypovacích projektů již DeeRed využívá také například OSRAM, přední světový výrobce osvětlovacích systémů.

DeeRed si ale našla i zákazníky v segmentu vzdělávacích institucí. Nasazení průmyslové tiskárny je vhodné především ve školách s technickým zaměřením, kde má potenciál efektivně obohatit praktickou část výuky.

Proto společnost Y Soft, společně se svým obchodním partnerem Atlab, předním dodavatelem vysoce kvalitních technologických řešení pro vzdělávání v regionu Středního východu, ve dnech 1.–3. března v Dubaji prezentuje DeeRed na veletrhu GESS (Global Education Supplies and Solutions) zaměřeném na vzdělávání (stánek E10).

Spolehlivé a jednoduché řešení

Model pro tisk využívá technologie Fused Filament Fabrication (FFF). Je vybaven dvěma extrudéry, s nimiž lze v jedné tiskové úloze kombinovat dvě barvy, nebo materiály. DeeRed je kompatibilní s filamenty vyrobených z různých polymerů: PLA, ABS, HIPS či vodou rozpustného PVA.

Celkové technologické a konstrukční řešení klade důraz na co nejjednodušší ovládání. Detaily jako vyjímatelná tisková podložka, 7palcový dotykový displej nebo možnost ethernetového připojení pomáhají efektivně integrovat technologii 3D tisku do výrobních a vývojových procesů ve firemním prostředí.

V segmentu výrobních firem vnímáme tři hlavní faktory, které ovlivňují nákupní rozhodnutí zákazníků: spolehlivost, rychlost a co nejnižší nároky na technické znalosti uživatelů. Naším cílem v rámci vývoje DeeRed bylo vyjít těmto požadavkům vstříc a zároveň nabídnout trhu vysoce konkurenceschopné cenové podmínky,“ říká David Miklas, CEO ve YSoft be3D.

Vše připraveno na rostoucí poptávku

Aby společnost dokázala reagovat na rostoucí poptávku zákazníků z různých segmentů, Y Soft optimalizoval své výrobní a logistické procesy. Standardní čas dodávky je jeden měsíc od objednání a cena tiskárny DeeRed začíná na 25 tisících eurech. Podrobnější detaily o DeeRed představuje toto video a produktová webová stránka.

O společnosti Y Soft

Y Soft přináší inteligentní tisková řešení pro malé, střední i velké mezinárodní společnosti ze všech segmentů trhu. Tiskové řešení YSoft SafeQ prokazatelně snižuje náklady na tisk, zefektivňuje práci a zvyšuje zabezpečení dokumentů. YSoft SafeQ, soubor modulárních řešení, která lze provozovat jak lokálně, tak v cloudu, dnes celosvětově využívají velké podniky i malé a střední firmy. Produktová řada 3D tiskáren YSoft be3D pak poskytuje spolehlivé, vysoce kvalitní a jednoduše použitelné řešení pro efektivní nasazení a provoz technologie 3D tisku v prostředí výrobních podniků a v oblasti vzdělávání. Společnost Y Soft vznikla v roce 2000, sídlí v Brně a na zahraničních trzích působí prostřednictvím vlastních zastoupení v regionech Evropy, Středního východu a Afriky, Asie a Tichomoří a Severní a Latinské Ameriky.

  • Společnost Y Soft je připravena přijímat objednávky na 3D tiskárnu YSoft be3D DeeRed
  • Tiskárnu již využívají například v OSRAM či HBPO Czech
  • Využití nachází i ve školách s technickým zaměřením

 

Kontakt

Jan Hrabovský

  • PR manažer, Y Soft
  • +420 777 855 459 | jan.hrabovsky@ysoft.com
  • www.ysoft.com
Komentáře